رایج ترین مشکلات پوست سر، پوسته ی سلول های مرده ی پوست (شوره)، چربی بیش از حد (seborrhea) و قشر چرب مسبب التهاب، خارش و مرطوب شدن پوست سر (seborrheic dermatitis) هستند. این مشکلات معمولا هنگامی شروع می شوند که فرد هنوز سری پر از مو دارد و اصرار می کنند که مویشان به دلیل کچلی آندروژنتیک (الگوی ریزش موی مردانه یا زنانه) شروع به ریزش کرده است.همه افراد باید به صورت دوره ای برای بررسی وضعیت بدن خود به پزشک مراجعه کنند پزشکان شما را با شایع ترین مشکلات پوست و مو که برای برطرف کردن آنها باید حتما به پزشک مراجعه کنید، آشنا می کنند.

مقالات دپارتمان پوست و مو

مشکلی که به طور متداول شوره شناخته می شود، در بیشتر حالات ملایم و رایجش، کمی بیشتر از مقدار طبیعی ریزش سلول های مرده ی پوست سر است

بعد از بلوغ تغییرات هورمونی در بدن به وجود می آید که باعث چرب شدن پوست می شود. اگر تعداد جوش ها زیاد باشد باید برای درمان به پزشک مراجعه کرد. همچنین برای جوش های چرکی یا جوش هایی که پس از بهبود، جوشگاه برجای می گذارند و با خارش همراه هستند هم باید درمان انجام داد

حساسیت پوستی یا اگزما را بسیاری از افراد با درجه های متفاوت در طول زندگی تجربه می کنند. اگزما می تواند به صورت ضایعات خارش دار، قرمزرنگ، همراه با ریزش پوست در نواحی مختلف بدن، از سر و صورت گرفته تا پوست پاها ایجاد شود؛ یا در اثر تماس با مواد حساسیت زا به وجود بیاید که مهم ترین نوع آن اگزمای دست است و به دلیل تماس با مواد شوینده، بنزین و مواد شیمیایی ایجاد می شود.

میلیون ها نفر که بیشتر آنها را زنان تشکیل می دهند از بیماری های تیروئید رنج می برند. هنگامی که بدن شما خیلی کم هورمون تیروئید را ترشح کند، گفته می شود که دچار کم کاری غده تیروئید هستید. تیروئید هورمونی است که مسوول متابولیسم بدن، ضربان قلب و حالت های روحی انسان است. اگر بدن تیروئید زیادی تولید کند، پرکاری غده تیروئید دارید. هورمون تیروئید مسوول همه چیز در بدن از مصرف اکسیژن بدن گرفته تا رشد مو، پوست و ناخن ها است. وقتی این هورمون به اندازه کافی و درست در بدن ترشح نشود شما شاهد تغییراتی در بدن خود خواهید بود.

لوپوس نوعی بیماری مزمن خود ایمن است که خود سیستم ایمنی بدن به بافت های سالم آسیب می رساند. حدود 1.5 میلیون نفر از مردم دنیا به این بیماری دچار هستند و بیشتر آنها را زنان تشکیل می دهند که در طول سال های باروری تحت تاثیر این بیماری قرار دارند.