تسکین درد پریودی

تسکین درد پریودی

برخی از خانم ها بدون هیچ مشکلی سیکل قاعدگی خود را پشت سر می گذارند، اما برعکس برخی از افراد که تعداد آنها  هم امروزه زیاد است. بدلیل مبتلا به سایر بیماریهای دیگه درد پریودی بسیار شدیدی دارند و در واقع قاعدگی برای انها یک کابوس است.راه های زیادی برای کاهش درد پریودی وجود دارد که به معرفی آنها می پردازیم .

ورزش کردن

انجام تمرینات سبک می تواند در جلوگیری و تسکین درد قاعدگی مفید باشد.کسانی که ورزش های سنگین انجام می دهند در صورتی که پریود شوند نیازی به قطع ورزش ندارند،چون تاثیر بدی بر خونریزی ندارد.

ورزش های مفید دوران پریودی :

پیاده روی ورزش مناسب دوران پریود

برای اینکه احساس راحتی داشته باشید تمرینات کم شدت مانند پیاده روی بهترین تمرین است. پیاده روی عضلات شما را حرکت داده و ضربان قلبتان را هم افزایش می دهد. اگر شدیدا احساساتتان تغییر کردهاست، می توانید این تمرین را در هوای آزاد انجام دهید.

دوی آرام بهترین ورزش دوران پریود و قاعدگی

یک دوی تفریحی آرام  در رفع احساس بی قراری و نفخ مفید است .یاد داشته باشید بیشتر از توانایی تان به خود فشار نیاورید. دویدن آرام  یک تمرین عالی برای افزایش گردش خون و افزایش سوخت و ساز بدنتان در این دوره است. همچنین، یک راه عالی برای افزایش سطح انرژی شماست. همیشه قبل از دویدن مقدار زیادی آب بنوشید.

 گرم کردن نواحی شکم

گرما کمک می کند که مایعات زودتر از بدن خارج شوند یک کیسه آب گرم روی نواحی شکمتان به کار ببرید.
نواحی رحم را ماساژ دهید.
این کار سبب کاهش درد های قاعدگی خواهد شد و باعث می شود مواد و مایعات به آرامی در بدن به حرکت در آیند.
معاشقه کنید چرا که انقباضاتی که در اثر تحریک و ارگاسم ( در رسیدن به اوج لذت جنسی ) در بدن ایجاد می شود می تواند به خروج سریع تر مایعات و خون از بدن و تمام شدن سریع تر پریودی کمک می کند.

از IUD های هورمونی استفاده کنید

اگر قصد ندارید تا پنج سال آینده باردار شوید IUD گزینه ی مناسبی است آی یو دی هورمونی وسیله ای T شکل است که داخل رحم کار گذاشته می شود تا با آزاد کردن هورمون پروژسترون، از بارداری پیشگیری کند.

مزایای IUD

کاهش خونریزی و درد عادت ماهانه است.

سیگار کشیدن در روزهای خونریزی ممنوع

سندرم پیش از قاعدگی (علائمی مانند درد سینه، آکنه، درد شکم، سردرد، ورم، چاقی، تغییر اشتها،افسردگی و تغییر خلق و خو) در افراد سیگاری 2 برابر است.

حمام کردن

دوش آب گرم (نه داغ) بگیرید. آب گرم شما را از نظر روحی و روانی آرام می کند و دردتان را کاهش می دهد.

قهوه را فراموش کنید

باید بدانید که قهوه و کلا نوشیدنی های کافئین دار مانند نوشابه سیاه و غیره باعث افزایش حساسیت و درد می شود. برای همین بهتر است قبل از شروع عادت ماهانه و در حین آن، از مصرف این قبیل نوشیدنی ها خودداری کنید.

گزینه های دراز مدت

روش های جراحی وجود دارد که می تواند به صورت دائمی باعث توقف پریودی شود. که شامل هیستروکتومی و یا برداشتن رحم و یا قطع آن و یا برداشتن لایه های داخلی رحم می باشد. این جراحی ها می تواند خطرناک بوده و منجر به عدم بارداری شوند.

 از قرص های ضدبارداری استفاده کنید

قرص های ضدبارداری اغلب قرص های ۲۱ روزه جلوگیری از آبستنی نام دارند که به همراه یک هفته قرص های بی اثر هستند. در آن یک هفته که از قرص های بی اثر استفاده می کنید پریود خواهید شد.دوره ی پریود تقریبا بدون دردی خواهید داشت.

تهیه و تنظیم: عاطفه بایزیدی(کارشناس مامایی)

برای پاسخ دهی به سوالات و مشاوره اختصاصی اینجا کلیک کنید.

برای دیدن مطالب بیشتر در اینستاگرام ما اینجا کلیک کنید.

این پست توصیه می شود

نظرات