رمان التهاب و انتظار از فریبا محسنی پور

رمان التهاب و انتظار از فریبا محسنی پور

قلب دختر همچون پرنده ای هراسان در سینه می تپید . جرأت نگاه کردن به چشم های پلنگ وارش را نداشت . می دانست که مجادله با او خطرناک است . لبهایش را به هم فشرد و نفسش را در سینه حبس کرد . امین او را به قفسه ی کتاب چسباند و با انگشت شست و سبابه اش محکم چانه ی نازنین را در دست فشرد . صورتش گلگون شده بود :« اگه یه بار دیگه ، فقط یه بار دیگه ، با یه پسر بگو و بخند کنی ، من می دونم و تو . »

با وجودی که ترس بدنش را به لرزه انداخته بود ، نتوانست حرف او را بی پاسخ بگذارد و با صدایی که ارتعاش ترس را به گوش می رساند ، جواب داد :« اولأ من با کسی بگو و بخند نداشتم ، » مکث کرد و آب دهانش را فرو برد و ادامه داد :« ثانیأ به تو مربوط نیست . »

دوستان عزیز ، سلام . فریبا محسنی پور هستم . نویسنده ی کتابهای در آغوش کویر ، التهاب و انتظار و دوربین را زمین نمی گذارم .  در آغاز ، قسمتی از کتاب التهاب و انتظار را خدمت تان ارائه دادم .

تصمیم دارم کمی درباره ی رمان عاشقانه ی التهاب و انتظار صحبت کنم.

زمانی که تصمیم گرفتم این داستان را بنویسم ، این فکر به ذهنم رسید ، اگر برای عشقی که به سختی جان گرفته ، سوءظن و تردید جدی پیش بیاید ، چه اتفاقی می افتد و عملکرد فرد چگونه خواهد بود . کتاب التهاب و انتظار دقیقأ در همین مورد روایت می شود .

این داستان عاشقانه ، بین دو جوان به نام امین و نازنین شکل گرفته که ارتباط نزدیک خویشاوندی دارند و در آغاز ماجرا در یک کتابفروشی همکار می شوند . نازنین که از بچگی شیفته ی اخلاق و رفتار امین بوده ، فرصتی به دست می آورد که در حین کار در کتابفروشی توجه او را به خود جلب کند . اما همه ی فکر و ذکر امین به مطالعه و کار در یک پروژه ی تحقیقاتی و ساخت رباط پیشرفته است . او در نهایت تصمیم  به  ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور را دارد و متوجه علاقه ی نازنین نمی شود . در این مسیر امین با دختری به نام پارمیدا که  باهوش و متمول  و  همکلاسی سابقش هست ، همگروه می شود و  در ساخت  رباط با او همکاری می کند .  همین موضوع پارمیدا را  در چشم نازنین ، رقیبی قدر و آزاردهنده می سازد . نازنین که در التهاب عشق امین می سوزد و انتظار کشنده ی به دست آوردن او نفسش را گرفته ، کاری جز سکوت و تحمل این درد ندارد . با این حال عاشق امین هست و عشق خالصانه اش را بی چشمداشت نثار او می کند .  با گذر زمان ، علاقه و نجابت نازنین ، به تدریج در قلب امین نفوذ می کند و او نیز آرام آرام گرفتار نگاه و کلام نازنین می شود و بالاخره عشقی سوزان بین دو جوان شکل می گیرد .

می توان به جرأت اذعان کرد که از زیبایی ها و جذابیت های یک عشق ماندگار و ناب ،دور و نزدیک شدن عاشق و معشوق است .  قلب دو عاشق گاه آنقدر نزدیک و در هم ادغام می شود که می توان،  آنها را یک روح در دو جسم دید و گاه حوادث روزگار و افراد بدخواه و پلید ، فاصله ی آنها را به اندازه ی  اقیانوسی بی کران ، از یکدیگر دور می سازند .

در داستان التهاب و انتظار نیز این ماجرا چنین شکل می گیرد . یک اتفاق شوم و فردی نابکار ، بذر شک و سوء ظن را بین دو عاشق می کارد و فاصله ی بین آنها را به بی نهایت می کشاند . عاشقی که با التهاب و نگرانی ، منتظر رسیدن به مرادش هست ، با نقشه ای نابکارانه ، رو به ورطه ی نابودی می رود و انتظارش  به یأس  و ناامیدی کشیده می شود .

ماجرای این داستان رمانتیک و مهیج این طور ادامه پیدا می کند که نازنین به عنوان مشاور خانواده در کلینیکی که استاد سابقش تأسیس کرده  مشغول به کار می شود و امین که تسلیم عشق نازنین شده ، از رفتن به خارج از کشور منصرف شده و در یکی از شرکتهای نفتی عسلویه ، مشغول به کار می شود .

عشق دو جوان پس از کشمکش های فراوان به نتیجه می رسد و بالاخره خود را برای شروع زندگی مشترک آماده می کنند . همه چیز بر وفق مراد پیش می رود و همه ی افراد خانواده در انتظار پیوند عاشقانه ی آن دو درتدارک جشن ازدواجشان هستند .

اما حسادت و دشمنی افرادی که تحمل دیدن شادی آنها را ندارند ، زندگی شان را به پرتگاه نابودی می کشد . همکلاسی سابق نازنین بذر بدبینی و شک را در دل امین می کارد و با استاد نازنین که مردی هوسباز و پلید هست ، نقشه ای شوم را طراحی می کند . نازنین در توطئه ای از پیش تأیین شده می افتد و درست زمانی که در اوج دوران عاشقانه ی زندگی با امین هست  و خود را برای شروع زندگی مشترک آماده می کند با حادثه ای شوم ، ورق زندگی اش بر می گردد و امین با سوءظنی دردناک و آزاردهنده بین واقعیت و دروغ مردد می ماند و به نازنین پشت می کند . یک شبه ، مسیر زندگی شان تغییر می کند. اما …

 

 

 

 

 

ماهرانه قلب دختر را به آرامش می رساند .

رمان التهاب و انتظار ، داستانی ست پر حادثه و جذاب ،که به راحتی مخاطب را به سمت خود میکشد و ماجرای زیبای عشق را به نمایش می گذارد . امیدوارم  از مطالعه ی آن لذت ببرید .

مشخصات کتاب التهاب و انتظار

رمان عاشقانه

تعداد صفحات 626

سال انتشار 1394

انتشارات غزلسرا

نویسنده فریبا محسنی پور

برای مطالعه «رمان 60510 اثر فریبرز محسنی پور» اینجا کلیک کنید.

 

این پست توصیه می شود

نظرات