فرمول پیدا کردن خود در زندگی

آیا شما هم در زندگی تان :
-خودتان را گم کردید؟
-نمیدانید با زندگی تان چه کار کنید؟
-گم شدید؟
احتمالا شما هم به فرمول لیدر احتیاج دارید.چندبار تا به امروز سعی داشتید خود واقعی تان را بیابید؟ شغلی متناسب به شخصیت تان داشته باشید؟ و یا بدانید باید با زندگیتان چه کار کنید؟ این سوالات در زندگی هر فردی مطرح نمیشوند؛ تقریبا 90% مردم دنیا هرگز نگران پاسخ دادن به این سوال ها هم نمی باشند.فقط 10% مردم می باشند که بی پاسخ ماندن این سوالات، برایشان نگران کننده است؛ زیرا این افراد کنترل درونی دارند و تقریبا تمام افرادی که کنترل درونی دارند به نحوی در زندگی شان موفق می باشند.

کنترل درونی چیست؟

هر فردی، معتقد می باشد زندگی اش از یک جایی کنترل میشود. بعضی ها معتقدند این کنترل دست خودشان می باشد و  سرنوشت شان را خودشان تعیین میکنند؛ بعضی دیگر معتقدند این کنترل دست خودشان نیست و آنها صاحب اختیار سرنوشت شان نمی باشند.
اما افرادی که کنترل بیرونی دارند، همان هایی می باشند که از هرکسی شکایت دارند و علت موفق نشدن‌شان را پیوسته به مقصر بودن زمین و زمان میدانند. این افراد بیشتر شکایت میکنند تا تحسین و اغلب هم در زندگی شکست خورده و ناموفق می باشند.شاید باورکردنی نباشد؛ اما حدود 90% افراد هر جامعه متعلق به این گروه  اند؛ افراد عام.
کسانی که کنترل درونی دارند؛ دقیقا افرادی هستند که در زندگی موفقیت های بزرگی بدست می آورند.
این افراد دلیل موفق شدن یا نشدن شان را خودشان میدانند و حتی اگر موفق نمی شوند و شکست میخورند؛ خودشان را سرزنش میکنند و اصلا دست از تلاش نمیکشند و متاسفانه فقط 10% افراد هر جامعه ای؛ متعلق به این دسته می باشند.اگر فردی با کنترل بیرونی می باشیدمطمئنا این مطلب هیچ کمکی به شما نخواهد کرد بجز آنکه به شما بگوید شما فردی با کنترل بیرونی هستید.فقط در صورتی میتوانید از این مقاله استفاده کنید که بخواهید کنترل زندگیتان را در دست بگیرید و به گروه افراد موفق بپیوندید (10% برتر جامعه) و اگر میدانید که جزو 10% افراد موفق هستید؛ این مقاله به کمک خواهد کرد مسیر زندگیتان را با فرمول لیدر کشف نمایید.

ریچارد لیدر کیست و نظریه‌اش چیست؟

ریچارد لیدر (Richard Leider) نام مشاور و مربی رهبری نیروهای انسانی شرکت های برتر دنیا می باشد.
نزد مدیران عالی 500 شرکت برتر دنیا؛ نام ریچارد لیدر کاملا شناخته شده است و عمده محتوای او بر حول موضوع «یافتن هدف غایی فرد» می باشد.ریچارد لیدر، فرمولی را کشف کرده که به عقیده خودش میتواند تشخیص دهد هدف نهایی زندگی هر فرد چیست.شما نیز به کمک فرمول لیدر میتوانید هدف نهایی زندگیتان را بیابید. به کمک این فرمول میتوانید مسیری را برای ادامه کشف کنید که از زندگیتان لذت ببرید.اگر از زندگیتان لذت نمیبرید، علت آن هم مسیر نبودن با هدف نهایی زندگیتان است.
فرمول لیدر به شما کمک میکند هدف نهایی زندگیتان را شناسایی کنید و در راستان آن حرکت نمایید.
فرمول لیدر به صورت زیر است :

G+P+V=C
G: نعمت ها – P: اشتیاق – V: ارزش ها – C: فراخوان زندگی

ریچار لیدر می گوید :
طرز استفاده از این فرمول به این شیوه می باشد که شما ابتدا باید محتوای هر پارامتر را مشخص کنید؛
-G یا نعمت ها، همان استعدادهای خدادای تان می باشند، امکانات و شرایط زندگی تان هستند، هرآنچه را که هم  اکنون دارید را مشخص می نماید.
-P یا اشتیاق تان، دقیقا از شما میپرسد : “چه چیزهایی در زندگی برایتان اهمیت دارد؟”، “آیا گروهی از افراد ،مجموعه ها و جوامعی می باشندکه اشتیاق شما را چند برابر کنند؟” ، “علاقه تان در زندگی چیست؟”
-V یا ارزش ها، مشخص کننده ارزش هایی می باشد که زندگیتان بر پایه آنها بنا شده. ارزش ها سبک زندگی و شخصیت شماست. چه چیزهایی در زندگی و کارتان وجود دارد که اصلا قابل مذاکره نمی باشند؟
-C یا فراخوان زندگی تان دقیقا هدف غایی زندگیتان می باشند. دقیقا کاری است که باید در این دنیا انجام دهید یا در حال انجام آن باشید تا احساس رضایت از خودتان و زندگیتان داشته باشید.
شما با استفاده از استعدادها و نعمت هایی که در اختیارتان قرار داده شده در جهت اشتیاق تان و قرار گرفتن در یک شرایط همخوان با ارزش هایتان نه تنها به هدف های زندگیتان دست میابید، بلکه دقیقا همان زندگی رویایی و سرشار از عشق تان را بدست خواهید آورد.زیرا شما هر روز دلیلی برای بیدار شدن دارید، دلیلی برای لذت بردن از زندگی و کشف افق های جدید دارید.استفاده از این فرمول ساده می باشد :
تنها قسمت سخت آن پیدا کردن محتوای هر پارامتر می باشد.شاید ندانید دقیقا به چه چیزی اشتیاق دارید؟شاید شما ندانید ارزش هایتان در زندگی چیست؟
اما مهم نیست، شما کم کم آنها را پیدا خواهید کرد. حداقل اینبار هدفی دارید که باید بدنبال آن برویدفرمول لیدر، فرمولی ساده اما با محتوای قدرتمندی می باشد. پس اگر میخواهید بدانید آیا در مسیری قرار دارید به هدف نهایی زندگیتان منتهی میشود، بهتر می شود پارامتر های موجود را در فرمول مورد نظر بگذارید و آنرا امتحان کنید.

جدیدترین و کامل ترین مطالب پزشکی را ازما بخواهید.

کندوطب;رسانه ی سلامت

www.kandooteb.com

این پست توصیه می شود

نظرات