روش هایی برای رفع نگرانی و استرس اززندگی

مسئله ای مهم که برای همه حداقل یکبار خیلی فجیع اتفاق افتاده، استرس و نگرانی می باشد. متاسفانه اکثرمان هنگامی که با نگرانی مواجه می شویم، به جای رفع کردنش سعی می کنیم از آن فرار کنیم. بهانه های مختلف می آوریم و خودمان را قانع می کنیم که مشکل به وجود آمده تقصیر ما نمی باشد و نمی توانیم کنترلش کنیم.

تغییر استاندارد ها:

-چرا باید خانه کوچکی داشته باشید؟
-چرا باید درآمد کمی داشته باشید؟
-چرا باید لباس‌هایی را بپوشید که کیفیت پایینی دارند؟
با اینکه بیشتر افراد فکر میکنند زندگی کردن مخصوصا در شرایط فعلی جهان سخت شده است، اما باز هم میبینیم که هنوز افرادی می باشند که پول زیادی در می آورند و زندگی ای را تجربه می کنند که برای بیشتر مان آرزو می باشد.خیلی ساده بخواهم به شما بگویم، شما هم اگر استاندارد های زندگی تان را تغییر دهید، می توانید دقیقا همان زندگی رویایی را داشته باشید؛ چون شما همیشه به چیزی دست پیدا می کنید که باور دارید می توانید بهش برسید.
زمانی که خانه های چند صد میلیونی میبینید و با خود می گویید امکان ندارد من بتوانم همچین خانه ای بخرم، حق با شما می باشد نمی توانید، وقتی هم که می گویید من روزی خانه ای بهتر و زیباتر میخرم باز هم حق با شماستاگر زندگی نامه افراد موفق مانند آنتونی رابینز را بخوانید متوجه می شوید که آن افراد زمانی که فقیر بودند و حتی بعضی اوقات غذای شب شان را هم نداشتند باز هم در تخیل شان خودشان را در وضعیتی می دیدند که به هدف هایشان رسیده‌اند و دیگر هیچ مشکل مالی ای ندارند.
این افراد، عمیقا باور داشتند که می توانستند به هرآنچه آرزویش را داشتند دست پیدا کنند.زمانی که با خودتان بگویید من دیگر نمی توانم زندگی در این شرایط را تحمل کنم، دیگر نمی خواهم لباس های بی کیفیت بپوشم و … انرژی و انگیره می گیرید و همین سبب می شود تا به دنبال راه های جدید برای کسب درآمد بیشتر و پیشرفت باشید و مطمئن باشید اگر به حد کافی تلاش کنید به هدفتان می رسید.

تمرین کردن:

ترس، احساس نگرانی و خشم، حالات جسمانی می باشند و دانشمندان ثابت کرده اند، زمانی که حالت جسمی تان را تغییر می دهید،به عنوان مثال ورزش شدید انجام می دهید، حمام آب سرد می گیرید و … در همان لحظه حالت روحی تان نیز تغییر می کند.زیرا در آن لحظه ذهن و جسم تان باهم کار می کنند و یکی می شوند؛ اگر باورتان نمی شود می توانید یک تست ساده در خانه انجام دهید :
اگر به صورتتان آب سرد بزنید همان زمان متوجه می شوید که احساس تان کمی تغییر کرده است و یا می توانید این کار را در صبح بعد از این که از خواب بیدار شدید انجام دهید که اثر فوق العاده این کار را در همان لحظه احساس می نمایید.

تصمیم بگیرید که خوشحال باشید:

محققان راه هایی را یافته‌اند که هر فرد می تواند احساساتش را کنترل نماید، نگرانی هم احساس می باشد پس می توانیم آن را کنترل کنیم… ولی چطور؟ تنها کاری که باید انجام دهید این است که از همین حالا تصمیم بگیرید که می خواهید زندگی خوشحال کننده ای داشته باشید.همه می دانیم که گاهی وقت ها نمی توان جلوی اتفاقات ناراحت کننده را گرفت و هر کاری هم انجام دهیم باز آن اتفاق ناگوار اتفاق میافتد؛ هنگامی که تصمیم بگیریم می خواهیم زندگی شادی داشته باشیم و از آن لذت ببریم می توانیم بعد از چند دقیقه از آن اتفاق بد بگذریم و خوشحال شویم.متاسفانه عادت داریم که به اتفاقات بد و ناراحت کننده ساعت ها و حتی روز ها فکر کنیم، بدون اینکه دلیل خاصی داشته باشیم و یا اصلا به راه‌حل مشکل فکر کنیم.
-مردم ناراحت همیشه راهی برای ناراحت شدن میابند
-مردم خوشحال همیشه راهی برای خوشحال شدن میابند
-مردم عصبانی همیشه راهی برای عصبانی شدن میابند
حتی اگر علتی وجود نداشته باشد آن دلیل را می سازند؛ کاری که باید انجام دهید این است که بفهمید شما جزو کدام گروه از افراد هستید و بعد خودتان را تغییر دهید.اتفاق های بد برای همه میافتند، مهم نیست که پولدار و معروف باشید یا در بهترین کشور جهان زندگی کنید. بهترین کاری که در آن مواقع می توانید انجام دهید این می باشد که هر روز به خودتان بگویید :
هر اتفاقی که افتاده برای گذشته می باشدو من در زمان حال و رو به جلو زندگی می کنم.
با فکر کردن به اتفاقات بدی که در گذشته رخ داده فقط خودتان را متوقف می کنید در حالی که زمان هم چنان در حال گذشتن می باشد. پس چرا باید به گذشته فکر کنیم و وقت مان را هدر دهیم و ناراحت شویم ؟
به همین سادگی می توانید طعم خوشحالی را در زندگی بچشید.

کلام ‌آخر:

خشم، نگرانی و استرس چیزی جز احساس نمی باشند.احساسات شما، توسط شما قابل کنترل می باشند. شما اگر فکر میکنید برده احساسات‌تان هستید و تا آخر عمرتان آرزوی داشته باشید ای کاش اتفاقی بیافتد تا احساس خوبی داشته باشد، یک بازنده خواهید بود.

جدیدترین و کامل ترین مطالب پزشکی را ازما بخواهید.

کندوطب;رسانه ی سلامت

www.kandooteb.com

این پست توصیه می شود

نظرات