علائم یائسگی

تغییرات فیزیکی و هورمونی ویژه ای هستند که با بالا رفتن سن زنان، نشان دهنده‌ این است که زن، قسمتی از زندگی زنانه اش به نام یائسگی را تجربه می کند. برخی از این ویژگی های یائسگی را می توانید منتظرباشید که تجربه کنید. می توانید برای همگی علائم یائسگی آمادگی کامل داشته باشید، اما خواهید دانست که کدامیک از آن ها روی شما تأثیر می گذارد.

تشخیص علائم یائسگی:

1- امکان دارد طغیان ها و بی ثباتی های روحی به همراه کج خلقی را تجربه کنید:

سایر احساسات ممکن است باعث شود احساس اضطراب و افسردگی کنید. داروها برای کسانی تجویز می شود که تحت تأثیر تغییرات احساسی قرار گرفته باشد.

2- اتفاق افتادن بی نظمی های خواب در مواردی البته نه همیشه، به دلیل گرگرفتگی ها:

خوب نخوابیدن، به نوبه خود می تواند احتمال و شدت نوسانات خلق و خوی را افزایش دهد.

3- یائسگی اغلب همراه با تغییرات هوشیاری ذهنی می باشد:

ممکن است احساس سردرگمی و از دست دادن دوره ای حافظه را تجربه کنید.

4-داشتن انتظار تجربه عادت های ماهیانه نامنظم از کم تا سنگین :

به دلیل این ناهماهنگی در پریودی های ماهیانه، بارداری غیر قابل پیش بینی خواهد بود، تا زمانی که عادت های ماهیانه شما به طور کامل به مدت ۱ سال قطع نشده باشد، همچنان احتمال بارداری برایتان وجود دارد.

۶- آماده شدن برای تغییرات جنسی :

ممکن است در واژن احساس خشکی داشته باشید و سایر مسائل جنسی مانند کاهش علاقه مندی به رابطه‌ جنسی و یا حتی مقاربت دردناک. این ها به دلیل نازک شدن دیواره‌ واژن، تغییرات در تداوم ترشحات و تغییرات هورمونی می باشد.

5- آماده شدن برای برخی حرارت و ایجاد گرما در بدن:

گرم شدن های ناگهانی معمولاً نیازی به درمان ندارد مگر آنکه در فرد سبب اختلال و ایجاد ناراحتی کند. این دوره های اذیت کننده افزایش درجه حرارت بدن، ممکن است در صبح و یا شب اتفاق بیفتد و چندین دقیقه طول بکشد. خیلی از زنان، احساس ناراحتی در نواحی سر و سینه شان دارند. وقتی این علائم گرم شدن های ناگهانی بیش از ۵ سال طول بکشد احساس می کنید که هرگز علائم یائسگی تمام نخواهند شد. التهابات پوستی، سردرد، بی نظمی های ضربان قلب همراه با گرگرفتگی ها وجود دارند.

6- هیجان زده نشدن در صورت مشاهده تغییرات فیزیکی:

موی سر یا بدن خیلی از زنان ممکن است نازک شود. موهای صورت افزایش می یابد. افزایش وزن بیشتر در شکم، معمول خواهد بود. پستان ها ممکن است حساس تر و کوچک تر شوند. در طول فعالیت های روزانه، بی اختیاری در دفع ترشحات افزایش می یابد، تمرینات کگل در این زمینه می تواند مؤثر بوده و از این بی اختیاری ها جلوگیری کند.

جدیدترین و کامل ترین مطالب پزشکی را ازما بخواهید.

کندوطب;رسانه ی سلامت.

مطالب مشابه

نظرات