عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی

جراحی بینی گوشتی

همه ی افراد به خصوص خانم ها به زیبایی اهمیت بسیاری می دهند و صورت زیبا از همه چیز برای آنها مهمتر است.جراحی بینی یکی از عمل هایی است که روز به روز در حال افزایش است و خیلی ها به دنبال انجام عمل زیبایی بینی   هستند که به دنبال آن نیز در انتخاب جراح بینی تلاش دارند.اما بنابر نظراتی که ابراز شده جراحی بینی گوشتی به ظاهر کمی ریسک است و اغلب فکر می کنند این عمل با موفقیت روبرو نخواهد شد.در این مقاله توضیحاتی کامل در رابطه با جراحی بینی گوشتی برای شما در اختیار شما قرار خواهیم داد.

انجام عمل زیبایی بینی گوشتی برای کسانی که از بزرگی بینی گوشتی و پهنشان رنج می برند، مناسب است. بینی های گوشتی باعث خجالت و کاهش اعتماد به نفس در فرد می شوند و با کوچک کردن بینی گوشتی می توان زیبایی و اعتماد به نفس را به شخص بازگرداند. عمل بینی گوشتی نوعی عمل جراحی ترمیمی بینی است و در واقع شاخه ای از رینوپلاستی بینی است و خطرات، مضرات و نیز فواید خود را دارد. برخی از شبکه های تلویزیونی استفاده از کوچک کننده ی بینی را برای بینی گوشتی توصیه می کنند که دستگاهی بس بی فایده و بیهوده است. یک دکتر عالی می داند که چگونه برای درمان بینی گوشتی ظاهر بینی را به شکلی تغییر دهد تا مناسب و هماهنگ با سایر اجزای صورت بشود.

نامزدهای انجام عمل جراحی بینی

واضح است که اگر شما از ظاهر بینی خود ناخشنود هستید و به نظرتان اندازه بینی در مقایسه با صورتتان بزرگ و نامتناسب است، شما یک کاندید برای انجام عمل جراحی کوچک کردن بینی بزرگ یا گوشتی با هزینه جراحی بینی متناسب هستید. ایده آل ترین افراد برای انجام عمل جراحی کوچک کردن پره های بینی افراد غیر سیگاری هستند که دارای سطح سلامت عمومی مناسب باشند و حداقل ۱۶ سال سن داشته باشند و با عوارض عمل بینی آشنا باشند . محدودیت سنی در این حالت به این دلیل در نظر گرفته شده است که نباید عمل زیبایی بینی گوشتی بر روی بینی هایی انجام شود که هنوز در حال رشد هستند و فرآیند بلوغ آنها کامل نشده است. معمولاً بینی دختران در سنین بین ۱۳ و ۱۴ سالگی و در پسرها در سنین بین ۱۵ تا ۱۶ سالگی به بلوغ کامل خود می رسد. به هر حال اولین مرحله برای تعیین مناسب بودن انجام عمل جراحی کوچک کردن بینی برای شما انجام یک مشاوره با جراح  بینی و دکتر متخصص در این حوزه است. همچنین در زمان مشاوره ، میتوان در مورد  قیمت جراحی بینی از پزشک خود سوالاتی را مطرح نمایید .

آناتومی بینی

بسیاری از افراد هنگامی که متوجه می شوند بخش خارجی ناحیه بینی (که به آن آلار گفته می شود) فاقد هر گونه غضروف است، بسیار متعجب می شوند. در این حالت ناحیه خارجی آلار و دیواره جانبی آن از بافت نرم فیبرو چرب ساخته شده است. به همین خاطر وجود بینی گوشتی و افتادگی نوک بینی به خاطر بزرگ و گوشتی بودن غضروف بینی نیست، بلکه علت آن وجود بخش بیشتری از این بافت فیبرو چرب در ناحیه بینی است.

خصوصیات بینی گوشتی

ممکن است بینی علاوه بر داشتن مقداری چربی و پوست ضخیم دارای یک قوز استخوانی نیز باشد،درواقع به همراه داشتن ویژگی های بینی گوشتی از خصوصیات بینی استخوانی نیز برخوردار باشد. پزشک برای ارزیابی ضخامت پوست ،با لمس پره های بینی و یا عکس برداری از سوراخ های بینی متوجه نوع بینی و تغییرات لازم بر روی آن خواهد شد. بد نیست بدانید که تنها قسمت بینی که از دو لایه ضخامت پوست تشکیل شده است لبه پره بینی می باشد.
جراح بینی گوشتی با معاینه دقیق و لمس یا مشاهده این قسمت می تواند میزان ضخامت پوست را تشخیص و بهترین تصمیم گیری را در رابطه با جراحی بنی گوشتی بگیرد.

چگونه می توان سوراخ یا اندازه بینی را با استفاده از برش نگهدارنده کوچک کرد

در این عمل با برداشتن غضروف یا جابجایی آن و گاهی با تراشیدن به راحتی می توان آن را کوچک کرد.در این عمل در سوراخ های بینی برش هایی کوچک ایجاد میکنند تا بتوانند به استخوانی تحتانی دسترسی داشته باشند و در این عمل به پوست بینی دست زده نمی شود و پوست منقبض شده و به شکل جدید تبدیل خواهد شد.گاهی نیز لازم است سوراخ های بینی هم تنگ شوند.

زیبایی تکنیک برش داخلی در این است که برش های ایجاد شده در عمل جراحی زیبایی بینی گوشتی در پشت بافت بینی پنهان می شود و این شکاف در چین طبیعی موجود در ناحیه برخورد آلار با گونه فرد ایجاد می شود. به این ترتیب امکان مشاهده آن توسط سایر افراد وجود ندارد.

چگونه می توان یک بینی گوشتی را با استفاده از عمل جراحی بر روی پایه بینی باریک کرد

یک راه دیگر برای کاهش اندازه بینی در جراحی رینوپلاستی ایجاد برش بر روی پوست در قسمت پایین سوراخ بینی است. این تکنیک بطور خاص برای بیمارانی مفید است که سطح زیرین بافت بینی آنها عریض است. از این روش همچنین می توان برای درمان بینی با نوک پهن و گرد نیز استفاده کرد. در این حالت از انواع مختلف شکاف می توان برای حل مشکل استفاده کرد که شامل ایجاد شکاف الماسی، مثلثی، یا مستطیلی بر روی بافت است.

در این نوع عمل جراحی بینی گوشتی باید در بخیه زدن و بستن ناحیه مورد نظر دقت فراوان کرد. در این حالت پنهان کردن برش های انجام شده دشوار است، با وجودی که برخی افرادی دارای چین در ناحیه برخورد آلار با گونه هستند که می توان برش های مورد نیاز برای عمل جراحی بینی گوشتی را بر روی آن انجام داد.

مدیریت جراحت باقیمانده از عمل جراحی بر روی ناحیه آلار

پوست اطراف سوراخ های بینی تقریباً چرب است و در برخی موارد پیشنهاد می شود از تزریق استروئید رقیق شده در جای زخم بران تسریع درمان آن استفاده کرد. در موارد دیگر، برای بهبود زخم جراحی و حداقل کردن جراحت آن می توان از لایه برداری پوست (صیقل دادن پوست) دو تا سه ماه پس از انجام جراحی رینوپلاستی بینی استفاده کرد.

ترکیب روش جراحی برش نگهدارنده و برش پایه بینی برای باریک کردن بینی

در برخی شرایط بهتر است روش های جراحی برش نگهدارنده را با برش پایه بینی ترکیب کنیم تا به این ترتیب بتوانیم ناحیه سوراخ بینی را کوچک کنیم. از این ترکیب روش ها در عمل بینی گوشتی در زمانی استفاده می شود که نیاز به کاهش زیاد اندازه بینی وجود داشته باشد.

نکته:

عموما بینی هایی که دارای غضروف کمتری هستند دچار تغییرات کمتری نیز می شوند. اگر صاحب بینی های گوشتی هستید باید توجه داشته باشید که جراحی بینی گوشتی می تواند بافت بینی را تغییر و ظاهر آن را متناسب نماید،برای این نوع جراحی باید کمی واقع بین باشید و انتظار یک بینی فانتزی و عروسکی را نداشته باشید. اما تمامی سعی جراح بینی این خواهد بود که تیغه های بینی را صاف و شکیل و پره های آن را نازک و زیبا کند، همچنین یکسان بودن سوراخ های بینی در این نوع جراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

مزیت های عمل جراحی زیبایی بینی

مزیت های فراوان ناشی از عمل جراحی زیبایی بینی و کاهش اندازه بینی شامل موارد زیر هستند:

  • سلامتی بیشتر

شاید فقط ظاهر بزرگ و گوشتی بینی باعث ایجاد ناراحتی برای شما نشده باشد. بلکه علاوه بر این ساختار بینی باعث شده باشد شما دچار مشکلات تنفسی یا سایر مشکلات مربوط به سلامتی شوید. در این حالت عمل جراحی بینی می تواند هر دوی مشکلات ظاهری و نیز مشکلات عملکرد بینی شما را اصلاح کند.

  • اعتماد به نفس بیشتر

هنگامی که شما احساس خوب درباره نحوه نگاه کردن دیگران به خودتان داشته باشید، می توانید اعتماد به نفس بیشتری در خود احساس کنید، عمل بینی گوشتی به شما این اعتماد به نفس را خواهد داد. در این رابطه حتی ایجاد تغییرات کوچک نیز می تواند تغییرات زیادی در شما ایجاد کند و به بهبود اعتماد به نفسی که شما استحقاق آن را دارید، کمک فراوان نماید.

  • بهبود ظاهر فرد

کاهش اندازه بینی در عمل بینی گوشتی  می تواند باعث بهبود ظاهر و ایجاد یک چهره جدید برای شما شود. اگر شما به دنبال تغییرات پایدار یا اساسی در ظاهر خود هستید، ظاهر جدید بینی می تواند اساس انجام این کار برای شما باشد.

نکته ی مهم:

با انتخاب بهترین دکتر جراح بینی گوشتی می توانید کمترین عوارض جراحی بینی گوشتی از جمله خشکی بینی و بهترین نتایج را بدست آورید و از یک عمل ترمیمی(جراحی ثانویه بینی) جلوگیری نمایید. قیمت و هزینه عمل بینی گوشتی را باید از پزشک پرسید و برای هر نفر منحصر به فرد است. در مواردی عمل بینی گوشتی با لیزر  می تواند نتایجی عالی به شما بدهد و شکل بینی گوشتی را بهبود بخشد. افراد باید تا رسیدن به نتیجه عمل بینی گوشتی حوصله داشته باشند چون تغییرات در این بینیها تدریجی و طولانی است.

بسیاری از بیمارانی که به دنبال جراحی مجدد / ترمیم بینی عمل شده هستند، بینی آنها عملی و غیرطبیعی به نظر می‌رسد و یا عملکرد بینی آنطور که باید نیست. هدف متخصصین زیبایی همیشه ایجاد یک بینی طبیعی، دارای عملکرد صحیح و هماهنگ با دیگر ویژگی‌های صورت بیمار است. برای انجام این کار، معمولاً اصلاح و بازسازی ساختار اساسی غضروف و استخوان بینی با استفاده از پیوند غضروف از گوش و یا دنده‌ی بیمار لازم است.

جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی 
جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی 
جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی 
جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی جراحی بینی گوشتی 

جدیدترین و کامل ترین مطالب پزشکی را از ما بخواهید.

کندو طب؛رسانه ی سلامت.

مطالب مشابه

نظرات